ЗНО 2020 / Статті / Як підготуватися до ЗНО

Сьогоді я дам сім порад щодо того я почати готуватися до тестів.


В першу чергу пройди ЗНО минулого року і дізнайся свій результат. Зробити це можно прямо онлайн прямо на комп'ютері або просто роздрукувати собі тестовий зошит і пройти його в друкованому варіанті. В будь якому разі я думаю дуже важливо перед відготовкою пройти завдання минулих років тому, що по-перше ти зрозумієш чого тобі чекати від ЗНО. По-друге це буде певним поштовхом мотивації, тому що в більшості людей відразу результати виходять не дуже класними і тому це певним чином підштовхує їх готуватися краще. Відразу відповім на запитання яке мені дуже часто задають, чи треба репетитор. В принципі я думаю, якщо ти в минулорічному ЗНО отримав результат 180 балів та вище, тобі не треба репетитор, швилше за все. Якщо 160-170, то швидше за все все ж треба займатися з вчителем або можна в принципі самому, але тільки у тому разі якщо ти впевнений що тобі вистачить самовитримки щоби змушувати себе вчитися. І якщо в тебе менше ніж 160 то сто відсотків треба репетитор. Раніше я була на сто відсотків переконана, що краше готуватися самому, але насправді цей спосіб краще підходить відмінникам та тим хто звик багато часу витрачати на навчання. Тому що інакше дуже важко себе організувати просто через те, що в тебе немає такої звички. Я особисто до історії готувалася сама, до англійскої також переважно без репетитора лише в два остані дні ходила до викладачки щоб вона перевірила як я пишу листи, тобто твір в останньому завданні. А от з українськох мови я також готувалася з викладачкою зі школи, але насправді це було більше для того щоб підготуватися до олімпіади, ну і паралельно я розв'язувала завдання ЗНО. От же це був перший крок.


Другий крок, тобі треба дізнатися який тобі треба прохідний бал в той університет на ту спеціальність яку ти обрав.


Третій крое, це прочитати програму ЗНО. Її можна скачати на сайті українського центру оцінювання якості освіти, тобто того центру який створює завдання ЗНО. Я думаю, що насправді багато абітурієнтів пропускає цей крок, але як на мене дуже важливо хоча б один раз прочитати програму. Краще померти від нудьги поки ти її будеш читати, бо там в принципі просто перелік тем, але ти хоча б будеш знати вимоги. Програми з одних предметів досить загальні, але разом з тим в деяких програмах досить чітко і детально прописано що тобі треба знати і це дуже сильно допоможе тобі в підготовці.


Четвертий кро, це звісно знайти довідник за яким ти будеш готуватися. Я особисто принаймі з історії та англіїскої мови довідники обирала на власний вибір, так чисто інтуітивно. Тобто я або шукала в інтернеті швидко переглядала різні книжки і думала які мені найбільше підходять. Або же просто приходила до магазину дивилася що в них є і обирала те що подобалося мені нійбільше.


П'яте. Дуже часто у мене запитують, що робити якщо є дуже великий спектр інформації і ти боїшся що все не запам'ятаєш або що це залишиться в твоїй пам'яті на дуже короткий період. Для таких випадців у мене є кілька секретів. Під час підготовки до історії я робила конспекти у вигляді інтелект карт. Що це таке, розказано в книзі Тоні Б'юзена. Ще один гарний спосіб запам'ятати багато інформації, це читати по кілька абзаців тексту, а потів пересказувати їх своєму уявному співрозмовнику. Наступний спосіб більше стосується людей які звикли дуже детально читати тексти. Нещодавно я з подругою готувалася до одного іспиту і для нього треба знати чітко багато законів і тобі можуть задати запитання за будь-яким з них. І я зазвичай читаю їх дуже детально, тобто якщо я прочитала якийсь абзац, то зазвичай я ще раз повиртаюся на початок спробую перевірити чи правильно я зрозуміла інформацію. Чому я так робила тому, що часто коли я читаю якусь не дуже цікаву інформацію я просто напів засипаю, я начебто її і переглядаю але насправді в голові нічого не залишається і тому я вирішила, що краще детально її проходити. І незодавно я зрозуміла що це неправильно. Наприклад моя подргуа читає закони просто як таку розважальну книжку, тобто вона не сильно заглиблюється в суть, вона просто читає як звичайний текст. Але вона робить це по кілька разів. І насправді якщо ти просто прочитуєш якийсь текст з певними інтервалом декілька разів, то все це набагато краще закладається в твоїй пам'яті. І це підводить нас до наступного пункту.


Обов'язкого час від часу повторюй те що ти вивчив до цього. Це надзвичайно важливо.