ЗНО 2020 / Статті / Як писати власне висловлення

Сьогодні я розповім тобі про те, як писати власне висловлення. Перед тим як перейти до детального пояснення, хочу сказати одну дуже важливу річ, що власне висловлення це не звичайний шкільний твір. Ти там не маєш вразити всіх своєю оригінальністю чи геніальностю. Має бути чітка структура та грамотність. Увесь текст складається з трьох частин: вступ, основна частина та кінцівка. У вступі ти формулюєш тезу, тобто думку яку ти збираєшся аргументувати. Основна частина складається з двох абзаців, у кожному з них ти наводиш по одному доказу твоєї тези, а також приклад з літератури спочатку, а потім с суспільного політичного чи власного життя. І третьою частиною є висновок.


Отже почнімо, перше це вступ де треба висловити тезу, він складається з одного чи двух речень. Я б його написала приблизно так: на мою думку в сучасному світі для молоді важливі і працьовитість і мужність. Кожна людина повина прагнути до романтики та водночас мати прагматичне мислення.


Далі нам необходіно навести два аргументи, приблизно такі: "мужність важлива тому що", "працьовитість важлива тому що". Отже перший абзац основної частини ми наводимо один аргумент, а приклад з мистецтва. Скажімо я написала так: по-перше мужність важлива тому, що часто нам треба діяти в кретичних ситуаціях і саме смісливість може врятувати людське життя. Яскравим прикладом цього може бути образ Григорія Многогрішного з роману Івана Багряного "Тигролови". Головний герой твору врятував Наталку від ведмедя. Якби не швидка поведінка хлопця, дівчина могла б померти . Зверніть увагу на те що, треба вказувати ім'я автора, назву твору, бажано жанр і героя в образі якого розкрито цю проблему. Не треба переказувати увесть твір, не треба характеризувати героя на пять-десять речень і не треба згадувати ті деталі твору які не стосуються нашої теми. Далі іде другий абзац основної частини, у ньому ми пишемо наступний аргумент, а потім приклад, або з історію, або з суспільно політичного життя, або з власного. Я написала такий аргумент: подруге працьовитість важлива тому, що зараз у світі високий рівень конкуренції, тож аби досягти успіху в кар'єрі, потрібно багато працювати . Скажімо далі ми наводимо приклад з історію. Тоді пишемо так: Леонардо да Вінчі відомий своїми досягненями в живописі, скульптурі та науці. Але щоби встигнути виконати усю роботу він працював по двадцять дві години та спав лише дві. Але дуже часто ти просто не можеш згадати приклад з історії чи суспільно політичного життя. Тоді можеш наводити ситуацію з власного. При чому якщо в тебе такої немає, ти можеш її просто вигадати. Скажімо я написала таку: наприклад два роки тому, моя старша сестра Аня потрапила на стажування до рекламного агенства. Разом з нею практику проходили ще п'ять студентів, однак лише моя сестра виконувала додаткові завдання та залишалася в після робочій час. Керівникам компанії сподобалась її працьовитість. Тож після закінчення стажування вони взяли Аню на роботу. Тут головне щоби твій приклад був гарним доказом для тези.